menü resmi

Basur Kaşıntısı Çözümü

Basur Kaşıntısı Neden Olur

Kaşıntı rahatsızlığı hemen hemen her insanın başına gelen genel rahatsızlıklardan bir tanesidir. Bu kaşıntı problemlerinin arasında en rahatsız verici olanı ise makatta oluşan basur hastalığı sebebi ile oluşan kaşıntı rahatsızlığıdır. Makattaki kaşıntı insanları müşkül bir duruma düşürmektedir. Her ne kadar basit bir cilt rahatsızlığı olsa da ciddi hastalık probleminin belirtisi de olabilir. Bu ciddi rahatsızlıklardan bir tanesi de tıp literatüründe hemoroit olarak adlandırılan makat rahatsızlığıdır.

Kaşıntı Probleminin Nedenleri

Basur hastalığı başlı başına makatta oluşan kaşıntının en öncelikli sebeplerinden bir tanesidir. Dış hemoroit hastalarında sıklıkla karşılaşılan kaşıntı problemi iç hemoroit hastalarında genellikle 4.dereceye varıldığında görülmektedir. Bu derecedeki iç hemoroit memesi anüs dış kısma çıkarak giysilere temas ederek tahriş olmaya başlar. Tahriş sonrası ise kişide kaşıntılar baş göstermeye başlar. Kaşıntının bir diğer nedeni ise toplardamarlarda biriken kirli kanın varis hastalığına sebep olması. Varis hastalığı da aynı şekilde kaşıntı yapmaktadır.

Basur Kaşıntısı Nasıl Geçer ?

Basur kaşıntısı bir diğer kaşıntı problemlerine kıyasla oldukça ciddi bir rahatsızlıktır. Kaşıntıyı gidermek için ilk olarak kaşıntıya neden olan sorunlardan kurtulmanız gerekmektedir. Bu süreçte eğer kaşıntılarınız kendiliğinden geçmiyor ise uzman bir doktora başvurmanız gerekmektedir. Nitekim bu rahatsızlıklar önlem almadan kendiliğinden geçebilecek rahatsızlıklar değildir. Basur kaşıntısı problemi için cildiye uzmanına veya basur hastalıkları ile ilgilenen Proktoloji uzmanlarına başvurmanız gerekmektedir.

basur-kasintisi

Makatta meydana gelen kaşıntı problemi eğer hemoroit hastalığı nedeniyle ise hastanın kesinlikle tedavi olması gerekmektedir. Basur tedavisi ile birlikte hem basur rahatsızlığından hem de basur nedeniyle oluşan kaşıntılardan kurtulabilirsiniz. Günümüzde uzman doktorlar oldukça kısa süre içerisinde uyguladıkları tedaviler ile hastaları tedavi edebilmektedirler.

Makatta Oluşan Kaşıntının Sebebi Yalnızca Hemoroit Olmayabilir!

Makatta meydana gelen kaşıntının sebebi her zaman basur ile ilgili olmayabilir. Anal bölgede oluşabilecek birçok hastalık makatta kaşıntı problemini ortaya çıkarabilir. Hemoroit hastalığı bu sebepler arasından yalnızca bir tanesidir. Anal bölgede kaşıntıya sebep olan belli başlı birkaç hastalık bulunmaktadır.

Anal Dermatit

Anal Dermatit hastalıktan ziyade bir cilt problemi olarak görülmektedir. Makatta meydana gelen kaşıntının belli başlı nedenlerinden bir tanesidir. Halk arasında mayasıl rahatsızlığı olarak bilinen anal dermatit genellikle kişilerin çeşitli ihmal ve hataları sonucu oluşmaktadır. Özellikle dar pantolon giyen bireylerin anal bölgesi yeteri kadar hava alamadığı için bu bölge aşırı nemli olmaktadır. Bu sorunun yanı sıra temizlik esansında ıslak mendil ve sabun gibi cildin koruyucu tabakasını tahrip eden kozmetik ürünlerin kullanımı ve sentetik iç çamaşırlar anal bölgede kaşıntıya sebebiyet veren nedenler arasında yer alır. Bu nedenler sonucu ciltte kızarıklar baş göstermeye ve zamanla tahriş sebebi ile kanamalar meydana gelir. Bu tahriş sonrası ciddi derecede kaşıntılar baş göstermeye başlar.

Diğer Sebepler

  • Makatta Akıntı
  • Kıl Dönmesi
  • Patlıcan, Domates ve Çeşitli Baharat Tüketimi
Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.kasintisi.com Tüm Hakları Saklıdır.