menü resmi

Avuç İçi Kaşıntısı Nedenleri ve Tedavisi

Kısa süreli bir sorun gibi lanse edilmesine rağmen beraberinde farklı hastalıkları da getirebilen bu durumda vakit kaybetmeden önlem almanızda fayda var. Avuç içi kaşıntısı, gün içerisinde ellerinizi çok fazla kullandığınızda kısa süreli olarak karşınıza çıkabiliyor ya da alerjik bir durum söz konusu ise vücudumuz da tepkisini bu şekilde ortaya koyabilir.

Az önce de ifade ettiğimiz gibi bu sorun sık tekrarlanıyor v rahatsız edici bir boyuta ulaşıyorsa hiç vakit kaybetmeden uzman bir hekime danışmanızda fayda vardır. Dilerseniz avuç içi kaşıntısının nedenlerine de hep birlikte göz atalım…

avuc-ici-kasintisi

Avuç İçi Kaşıntısı Nedenleri?

  • Mantar Hastalığı: Erken teşhis edildiği takdirde kısa sürede tedavi edilebilen mantar hastalığı, avuç içi kaşıntısının en önemli nedenleri arasında gösteriliyor. Kaşıntı genellikle çok daha şiddetli ve rahatsız edici bir boyuta ulaşır. Hastalığın ilk evrelerinde tespit edilmesi çok kolay değildir ancak ilerleyen dönemde avuç içerisinde belirginleşen kabarcıklar, mantar hastalığının da en büyük işaretçisidir. Uzman bir doktor yardımı ile mantar tedavisi ve kaşıntı tedavisi de mümkün olacaktır.
  • Sedef Hastalığı: Derinin pul pul dökülmesi ve kızarıklıklar ile birlikte rahatsız edici bir görüntüye sahip olması da sedef hastalığının en önemli göstergelerinden bir tanesidir. Sedef hastalığı ile birlikte kaşıntı seviyesi de belli oranda artacak ve hatta kişinin gündelik hayatını da olumsuz etkileyecektir.
  • Alerjik Reaksiyonlar: Besin ya da polen alerjisi gibi sorunlar, avuç içi kaşıntısına neden olabiliyor. Avuç içi kaşıntısının tek bir nedeni yoktur ve tedavi edilebilmesi için de birtakım tetkiklere ihtiyaç duyulacaktır. Yapılacak tetkikler neticesinde hastalığın nedenine bağlı olarak bir tedavi yöntemi tercih edilmelidir.
  • Kullanılan İlaçlar: İlaçlar, içeriğinde barındırdığı kimyasal ürünler nedeniyle bazı ciltlerde yan etkileri ile baş gösterebiliyor. Kullandığınız ilaçlar hakkında detaylı bilgi edinmenizde fayda var ve hassas cilt sahibi insanlar için bu detay daha büyük bir öneme sahiptir.

Avuç İçi Kaşıntısı Nasıl Tedavi Edilir?

Avuç içi kaşıntısı gibi sorunlarda birçok tedavi yöntemi karşımıza çıkıyor ancak bir üst başlıkta da belirttiğimiz gibi sebep olan hastalığın doğru tetkikler ile belirlenip tedavi yönteminin de buna göre seçilmesi daha doğru olacaktır. Dilerseniz bu tedavi yöntemlerine de hep birlikte göz atalım.

  • İlaç/Krem Tedavisi: Antihistamin kremler olarak piyasada yer alan ve alerji kremi olarak da bilinen bu ilaçlar sayesinde kaşıntıyı kısa sürede ortadan kaldırmak mümkündür. Amatörce bir tercih yapmak yerine doktor kontrolü sonrası yine doktorunuzun tavsiye edeceği kremleri kullanmanız da çok daha sağlıklı olacaktır.
  • Ursodeoksikolik İçerikler: Kaşıntı tedavisinde en çok tercih edilen içeriklerden bir tanesidir. Bu içeriğe sahip olan ilaçlar da tedavide başarı elde etmenize yardımcı olacaktır.
  • Cilt Bakımı: Kısa süreli hastalıklarda cilt bakımının doğal ürünler ile yapılması ve düzenli hale getirilmesi de tedavi sürecinde mümkündür.
Devamını Okumak için TIKLAYINIZ
::: Bu Yazıyı Paylaşabilirsiniz ::::
facebookta yazıyı paylaş
Twitter'da yazıyı paylaş
Google+'da yazıyı paylaş
Yorum Ekle
© 2018 www.kasintisi.com Tüm Hakları Saklıdır.